MARCHELLA F.P.

Projektantka, autorka książek “Generasi 80an” i “Generasi 90an”

Karierę rozpoczęła w 2012 r., jeszcze jako studentka komunikacji wizualnej na Uniwersytecie Bina Nusantara, od swojego ostatniego projektu Pokolenie lat 90-tych. Projekt ten został wybrany przez jej wykładowcę spośród trzech zaproponowanych koncepcji. Jego założeniem była kondensacja informacji nt. pop-kultury Pokolenia Y oraz przedstawienie ich w formie humorystycznych ilustracji.
Główną inspiracją towarzyszącą w gromadzeniu wszystkich informacji nt. projektu, były pomysły generowane podczas codziennych rozmów i dowcipów z przyjaciółmi. Pokolenie lat 90-tych zostało po raz pierwszy wydane w formie książkowej w 2013 r., po niesłabnącym wysiłku Marchelli w drodze do jego finalizacji. Książka przeszła trzy przedruki w zaledwie 45 dni.
Miłym zaskoczeniem było utworzenie się solidnej wspólnoty, złożonej z entuzjastów książki, pobudzającej Marchelli do rozszerzenia swojej działalności twórczej.