IRWAN HARNOKO

Projektant, wykładowca, założyciel Worldwide Graphic Designers (WGD)

Od 1993 pracuje jako grafik projektant. Jego prace związane są głównie z brandingiem, identyfikacją wizualną oraz reklamą. Od 1997 r. pracuje jako nauczyciel akademicki. Obecnie współpracuje m.in. z Uniwersytetem Binus w Dżakarcie, Uniwersytetem Tarumanegara, Pelita Harapan oraz Instytutem Pradita.
W lipcu 2016 roku wspólnie z Lilą Skanavi założył Worldwide Graphic Designers: grupę stworzoną w celu integracji projektantów z całego świata w dzieleniu wspólnej pasji do projektowania graficznego oraz sztuki plakatu. Irwan Harnoko jest również założycielem Type Unite – międzynarodowej wspólnoty edukacyjnej związanej z typografią, wśród której znajdują się wykładowcy m.in. z Polski, Turcji, Korei Południowej, Ekwadoru, Chin, USA oraz Indonezji.
Uczestniczył w wielu międzynarodowych wystawach, między innymi w The Whole World as on Community – międzynarodowej wystawie plakatów w Chinach (2016 r.), Międzynarodowej Wystawie Plakatów Fairplay w Galerii Mandegar, Arak (Iran, 2016 r.), wirtualnej wystawie plakatów (Meksyk 2016 r.) oraz wystawie Design Xiamen (2016 r.).